FAQ - často kladené dotazy

Kdy už se objeví natočená akce na stránkách?

AVC je studentský projekt jehož obsah tvoří studenti jen ve svém volném čase. Nejsme proto (vetšinou) schopni říci kdy přesně se zpracované video na webu objeví. Někdy může tato doba být i delší – například během zkouškového období. To nám většinu volného času zaberou školní povinnosti. Děkujeme za pochopení.


Máte problémy s přehráváním?

Doporučujeme nainstalovat skvělý přehrávač VLC Player. Linux, Mac OS, Windows

Pokud se ve Windows Media Playeru objeví hláška „chybný nebo žádný kodek“, nainstalujte si český balíček všech kodeků Codecpack, případně rozšíření WMV 9 Advanced Profile


Sledování novinek pomocí RSS 

Ke sledování novinek ve videoarchivu je možné použít RSS


Online přenosy (streaming, Video on demand)

Formát Windows Media (wmv):

Ke sledování online přenosu  

Formát Quicktime,MPEG-4/AVC:

Ke sledování použijte Quicktime player nebo VLC Player

Formát Real Media:

Ke sledování online přenosu pod Os Windows, Linux i Mac OS X si stáhněte a nainstalujte Real Player. Pokud se vám po kliknutí na odkaz objeví hlášení „rtsp protokol není registrován“, spusťte RealPlayer, klikněte na Soubor->Otevřít umístění a odkaz na přenos do něj zkopírujte.


Máte problémy se stahováním souborů ?

Pokud máte problémy se stahováním souborů, dejte nám prosím vedět,předem děkujeme! Zatím pořád finalizujeme věci na tomto novém webu a budeme rádi za přípomínky.

Některé problémy se stahováním umožnuje stahování přes následující alternativní odkaz : http://media.avc-cvut.cz/, starší díla přes http://archiv.avc-cvut.cz, například pokud se nalézate za restriktivním proxy serverem (např. v zaměstání) – tento odkaz je ekvivalentní volbě HTTP u záznamů souborů .

Problémy při stahování velkých souborů ?

Ne každý program umožnuje v pořádku stáhnout soubor vetší než 2 GB (2000 MB), proto prosím používejte novější verze prohlížečů, pro stahování velkých souborů doporučujeme prohlížeče Opera 9, Firefox 1.5 a novější, program Total Commander, pro unixové systémy dobře poslouží wget, případně gftp a další.

Nedoporučujeme: Microsoft Internet Explorer 6 a 7 – program nedokáže v pořádku stáhnout velký soubor – máme to ověřeno – použitím jiného programu se vyhnete zbytečným komplikacím.

Nedoporučujeme: Pod systémem Mac OS X nefunguje Opera 9.2× a starší, pro správné stažení velkých souborů je nutné použít Operu 9.5, kde je chyba již opravena

Stahování pomocí wget:

Při stahování pomocí programu wget je ve většině interpreterů (jako bash) nutné dát odkaz do uvozovek (voláme tedy

wget -c „http://avc-cvut.cz/downlo­ad.php?mode=2&id=3626“ ) , volba -c pro obnovované / přerušované stahování funguje.


Licence

Veškerý materiál dostupný na těchto stránkách je chráněn autorským zákonem. V nezměněné podobě může být po předchozím písemném svolení AVC ČVUT o. s. šířen pro nekomerční použití. Ve všech ostatních případech kontaktujte AVC na info{zavinac}avc-cvut.cz.

Prezentovaný obsah vytváříme zadarmo a v našem volném čase. Budeme rádi, pokud se bude šířit i dále jakoukoliv jinou formou. Pokud tedy chcete náš archív „mirrorovat“ (nekomerčně a beze změn záznamů), není to problém. Jen prosíme dodržte licenci a uveďte nás jako autory.

Jestliže nehodláte obsah záznamů měnit nebo jej používat ke komerčním účelům, můžete jej jakkoliv užívat (hromadné promítání ve škole apod.).

Vetšina obsahu vám poskytuje stejná práva jako Creative Commons NoDerivate-Attribution-NonCommercial (CC ND-BY-NC), nicméně obsah nemá tuto specifickou licenci, uvádíme to zde pro srovnání a snadnější pochopení. Pokud byste potřebovali pracovat s obsahem pod takovouto licencí typu Creative Commons, ozvěte se nám, rádi Vám vetšinou vyhovíme :-)